Jdi na obsah Jdi na menu
 


Riderem do Pardubic

13. 8. 2008
31.5.2008
Pardubice - aviatická pouť.

Toho rána jsme se sešli v 8:00 hod. u hangáru na Prostějovském letišti. Byla jasná obloha a sluníčko už krásně hřálo. Jedna maličkost mě ale zarazila, proč si sebou berou všichni spacáky a jídlo na 3 dny?? :-)
 Letěly tři letadla. První odlétla Jora s posádkou Vašek Nerušil a Riša Vylášek.
Následoval Zephir s Jardou Vláčilem a jeho synem a nakonec v 8:45h vzlétl Rider, kde pilotoval Zdeněk Klimeš a jako pasažér byl Roman Zatloukal :-)
    Poprvé jsem se účastnil letu, kde se musel dodržovat letový plán. Do teď jsem byl zvyklý na pohodové bezstarostné létání, kdy jsem si mohl v klidu fotit. Hned po startu jsem ale zjistil, že jde do tuhého :-)
Bylo zapotřebí sledovat prostor, kde jsme se aktuálně nacházeli, zároveň se držet letového plánu a podle toho se hlásit vysílačkou.
Byl jsem z toho pěkně vyplašený a mít vše na starost asi bych přistál rovnou u Dr. Chocholouška na doživotní léčení. :-))
Naštěstí měl hlavní pilot vše pod kontrolou a let do Pardubic proběhl přesně podle plánu.
Menší problémy měla posádka Jory, ti po menších potížích a nouzovém přistání mimo letiště na podruhé bezpečně dokončili letový plan.
  Po přistání v Pardubicích jme se všichni sešli v hangáru, kde se točilo pivečko a prodávaly se výborné domácí klobásky.
Poté jsme se šli podívat na různé atrakce, které pořadatelé připravili. Mě zaujali převlečení vojáci z první světové války, kteří měli dobovou zbraň Mannlicher vzor 1895. Nedalo mi to a musel jsem za nimi jít s tím, jestli mi tuto zbraň ukážou. Poprvé jsem v ruce držel dlouhou verzi pušky Mannlicher 95. Byla  ve výborném stavu a plně funkční.
Plánovaný odlet měl být v 18h po zkončení denního programu, ale už v 16h se k Pardubicím tvořil velký bouřkový mrak. V tu chvíli mi pomalu docházelo proč si všichni vzali spacáky a jidlo na 3 dny. :-) V 17h  byl bouřkový mrak tak blízko, že bylo slyšet hřmění. Naštěstí se začal k 18h pomalu rozpadat. Bylo ale zapotřebí co nejrychleji vzlétnout. Tlačenice u vzletové dráhy houstla. Naštěstí brzy přišla řada i na nás a my po vzletu nabrali přímý kurz k domovu. Po cestě jsme ale narazili na další bouřkový mrak. Byl tak velký, že nás začal "nasávat", letěli jsme rychle od něho. Před Prostějovem  jsme videli, že na jih a sever od PV byly daší dva bouřkové mraky. Naštěstí jsme bezpečně přistáli a v klidu zahangárovali všechny letadla.
Byl to krásný výlet a už teď se těším na další :-)

Foto k článku ve fotoalbu.
 

Náhledy fotografií ze složky Výlet do Pardubic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář